ВУЗ ШАГ

Дружелюбівський НВК "загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад"

   






Оцініть, будь ласка, сайт нашого закладу




Результати

Математика 3 клас. Урок 115

Урок 115. Математика 3 клас_______

Тема: Розв’язування задач на час

Мета: вдосконалювати вміння учнів визначати час за годинником; формувати вміння розв’язувати задачі, що включають знаходження частини числа; закріплювати навички ділення двоцифрового числа на двоцифрове; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета.

Хід уроку

I. Організація учнів до уроку

II. Актуалізація опорних знань 

1. Перевірка домашнього завдання

Завдання 1014

За 4 год робітники лісництва посадили 72 дерева. Скільки годин їм треба працювати, щоб посадити 60 дерев, якщо за 1 год вони саджатимуть на 2 дерева більше? (60 : (72 : 4 + 2) = 3 год)

Завдання 1015

— Прочитайте вирази та їх значення.

99 : 33 = 3                           98 : 14 = 7                            480 : 3 = 160

78 : 39 = 2                           64 : 16 = 4                            540 : 2 = 270

2. Математичний диктант

− Знайдіть частку чисел 56 і 2.

− Обчисліть добуток чисел 17 і 3.

− Зменшіть число 52 на 18.

− У скільки разів число 24 більше, ніж 2?

− Чому дорівнює сума чисел 37 і 9?

− Чому дорівнює різниця чисел 93 і 57?

− Зменшіть число 320 в 8 разів.

−Збільшіть число 16 в 4 рази.

− На скільки число 63 більше, ніж 57?

− Збільшіть число 46 на 28.

Відповіді: 28; 51; 34; 12; 46; 36; 40; 64; 6; 74.

− Яке число «зайве»? Чому ви так уважаєте? (Міркування учнів.)

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми повторимо, як визначати час за годинником.

IV. Корекція і закріплення знань

1. Робота в парах (с. 154, завдання 1016)

1) Запишіть, котру годину показує кожний годинник.

Пояснення за 3-м годинником

1-й спосіб

− Визначимо, де знаходиться годинна стрілка. Бачимо, що година стрілка знаходиться між поділками 9 та 10. Уже минуло 9 годин, тому читаємо «9 годин...».

Визначимо, де знаходиться хвилинна стрілка. Хвилинна стрілка — на 7-й поділці. Тому 5 хв ∙ 7 = 35 хв. Читаємо: «9 годин 35 хвилин».

2-й спосіб

− Визначимо, де знаходиться годинна стрілка. Бачимо, що година стрілка знаходиться між поділками 9 та 10. Уже минуло 9 годин, тому читаємо «9 годин...». Визначимо, скільки хвилин не вистачає до 10 годин. Хвилинній стрілці лишилося пройти ще 5 поділок, тому 5 хв • 5 = 25 хв. Читаємо: «Без 25 хвилин десять».

2) Запишіть, котру годину покаже кожний годинник через 30 хв.

2. Розв’язування задач, користуючись годинником (с. 154, завдання 1017)

1) Перерва почалася о 9 год 15 хв, а закінчилась — о 9 год 25 хв. Скільки часу тривала перерва? (10 хв)

2) Перерва почалася о 10 год 10 хв і тривала 20 хв. Коли закінчилася перерва? (О 10 год 30 хв)

3) Урок тривав 40 хв і закінчився об 11 год 20 хв. Коли почався урок? (О 10 год 40 хв)

3. Робота в парах (с. 154, завдання 1018)

4. Обчислення з перевіркою (с. 154, завдання 1019)

− Виконайте ділення і перевірте, додаючи значення виразів. Сума значень виразів кожного рядка дорівнює 100.

100 : 25 = 4 90 : 18 = 5 90 : 2 = 45 92 : 2 = 46 (4 + 5 + 45 + 46 = 100)

96 : 2 = 48 99 : 11 = 9 70 : 14 = 5 76 : 2 = 38 (48 + 9 + 5 + 38 = 100)

5. Розв’язування рівнянь на знаходження дільника (с. 154, завдання 1020)

48 : х = 16                  36 : х = 2

х = 3                           х = 18

6. Робота над задачами

1) Завдання 1021 (с. 154).

− Поясніть числа задачі.

− Яким є питання задачі?

− Чи можна відповісти на питання задачі?

− Якою дією знайдемо третину?

− Якою дією відповімо на питання задачі?

Розв’язання

1) 36 : 3 = 12 (год.) — третина;

2) 36 + 12 = 48 (год.)

Відповідь: школярі планували зробити для лісопарку 36 годівниць для птахів, а зробили на третину більше. 48 годівниць зробили школярі.

Фізкультхвилинка

2) Завдання 1022 (с. 154).

− Запишіть задачу коротко.

− Яким є питання задачі?

− Чи можна відповісти на питання?

− Що треба знати, щоб відповісти на питання?

− Якою дією відповімо на питання?

− Складіть план розв’язування задачі. (Першою дією дізнаємося третю частину. Другою дією дізнаємося, скільки тарілок кожного виду, якщо їх порівну.) 

Після цього учні працюють самостійно, один учень — за закритою дошкою.

7. Офтальмологічна пауза

8. Розв’язування логічної задачі (с. 155, завдання 1023)

Розв’язання

1) 27 : 3 = 9 (л) — долили;

2) 27 + 9 = 36 (л) — стало;

3) 36 : 3 = 12 (л) — відлили;

4) 36 – 12 = 24 (л) — стало.

Відповідь: 24 л води стало в бочці.

V. Підсумок уроку

− Що нового ви дізналися на уроці?

VІ. Домашнє завдання

С. 155, завдання 1024; 1025.

Подобається